شاید شما هم یکی از افرادی باشید که به صنعت مدلینگ و مدل شدن علاقه داشته باشید و بخواهید وارد این صنعت شده و یا اطلاعات خود را درباره آن کامل کنید. همچنین خوب است در بازار شلوغ مدل شدن بهترین مدل های زن این چند سال اخیر را نیز بشناسید. همراه ما باشید تا هر آنچه درباره صنعت مدلینگ لازم به دانستن است را بدانید.

مانکن کیست؟

بد نیست ابتدا به سراغ یک تعریف کلی از مانکن برویم. تعریف عمومی مانکن ها به این صورت است که مانکن شخصی است که مدل های هنری، فشن یا آگهی های تبلیغاتی را با حالت و ژستی خاص نمایش می دهد. دیگر زمان آنکه مدل ها را تنها به واسطه زیبایی انتخاب کنند گذشته است. زیبایی تنها یکی از چند معیار مهمی است که بودن یا نبودنش یک امتیاز مثبت تلقی می شود. قدرت یک مدل در این عرصه نیز به موارد مختلفی غیر از زیبایی مربوط می شود. حال ما به بررسی ده مدل زن برتر در زمینه مدل شدن می پردازیم آن ها را علاوه بر زیبایی بر جوانب دیگر نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد و در مقاله بعدی در مورد ۱۰ مدل مرد برتر جهان صحبت خواهیم کرد. ما را دنبال کنید.

۱- جی جی حدید

این مدل آمریکایی فلسطینی یکی از زیباترین و پر نفوذ ترین مدل ها و در واقع سوپر ها در دنیای مدل شدن می باشد. جی جی حدید با ۱۷۹ سانتی متر قد و وزن ۵۷ کیلوگرمی توانسته یکی از خوش اندام ترین ها نیز در این عرصه لقب بگیرد. دلیل موفقیت این مدل جوان ۲۳ ساله را می توانید حضور پر رنگ وی در شو های مختلف دانست. همچنین وی حضور پر رنگی در کمپین های تبلیغاتی و دیگر فعالیت های مهم در عرصه مدل شدن دارد که باعث چهره شدن بیشتر وی گردیده است.لقب زیباترین مدل زن نیز کاملا برازنده وی می باشد.

جی جی حدید

۲- میراندا کر

یکی از زیباترین سوپر مدل های زن در عرصه مدل شدن. می توان وی را با اختلاف بسیار کم نسبت به جی جی در رده دوم لیست قرار داد. وی یکی از زیبا ترین و معروف ترین فرشته های ویکتوریا سیکرت نیز می باشد. وی با ۱۷۵ سانتی متر قد، ۵۳ کیلوگرم وزن و سی و پنج سال سن از سال ۱۹۹۶ فعالیت حرفه ای خود را آغاز کرده است. می توانید این مدل را به عنوان یکی از گرانترین مدل های جهان نیز به شمار بیاورید.

میراندا کر

۳- کایا گربر

کایا شهرت اولیه‌ی خود را در ۱۶ سالگی و به واسطه‌ی سیندی کرافورد، مادرش، به دست آورد. سیندی عضو سوپرمدل‌های مطرح دهه‌ی ۹۰ میلادی بود و وقتی خبر شروع فعالیت دخترش، کایا در عرصه‌ی مدلینگ پخش شد، رسانه‌ها به سرعت شیفته‌ی کایا شدند. با قد ۱۷۵ سانتی متر و وزن ۵۴ کیلوگرم، کایا از محبوب‌ترین مدل‌ها میان برندهای لاکچری امروز است.

کایا گربر

۴- آدریانا لیما

یک مدل برزیلی بسیار زیبا و جذابT تعریفی خوب برای آدریانا لیما می باشد. وی تمام ویژگی هایی که یک مدل باید داشته باشد را داراست. از قد بلند و کشیده تا زیبایی خیره کننده. آدریانا دارای قد ۱۷۸ سانتی متر و وزن ۵۳ کیلوگرم از مدل های مشهور و دوست داشتنی ویکتوریا سکرت است.وی با ۳۷ سال سن و همچنین دارا بودن دو فرزند هنوز هم معروف ترین مدل زن در عرصه مدل شدن می باشد.

آدریانا لیما

۵- بلا حدید

وقتی صحبت از ژن خوب به میان میاید می توانید خانواده حدید را مثال بزنید. بلا حدید خواهر جی جی حدید است که وی نیز یکی از مدل های سرشناس این روز ها در فشن شو های مختلف و کمپین های تبلیغاتی گوناگون می باشد. با قد ۱۷۵ سانتی و وزنی ۵۶ کیلوگرمی نمونه فوق العاده ای از یک مانکن خوش اندام به شمار می رود.

بلا حدید

۶- کندال جنر

اگر بخواهید از نظر میزان ثروت و درآمد مدل ها را دسته بندی بندی کنید کندال جنر در صدر لیست می باشد. وی با ۱۷۹ سانتی متر قد و ۵۴ کیلوگرم وزن، توانست از راه مدل شدن ۲۲ میلیون دلار را در سال ۲۰۱۷ بدست بیاورد. از دلایل معروفیت وی می توان به خانواده ثروتمند و معروف وی یعنی کارداشیان ها اشاره نمود. تعداد فالور های این مدل جوان در اینستاگرام ۹۲ میلیون می باشد که از راه تبلیغات توانسته است این درآمد را در طول یک سال بدست بیاورد.

کندال جنر

۷- داوتسن کروس

قدی بلند، چشمانی زیبا و چهره ای جذاب از ویژگی های داوتسن است که وی را به بهترین مدل زن در ویکتوریا سیکرت تبدیل کرده است. داوتسن کروس با قد ۱۷۹ و ۵۴ کیلوگرم وزن، همچنین با ۳۳ سال سن مادر دو فرزند می باشد که این موضوع چیزی از زیبایی و اندام زیبای وی کم نکرده است. و هنوز هم یکی از رشته های زیبای ویکتوریا سیکرت در زمینه مدل شدن می باشد .

داوتسن کروس

۸- ژیزل بوندشن

ژیزل بوندشن با قد ۱۸۰ و وزن ۵۷ کیلوگرم، از مدل های مشهور زن می باشد. وی با درآمدی ۱۷.۵ میلیون دلاری توانسته است به یکی از پر درآمد ترین مدل های زن در عرصه مدل شدن و مدلینگ تبدیل شود. دلیل این درآمد بالای وی نیز حضور در ۱۲۰۰ عکس که بر روی مجلات و سایر سایت ها و یا بیلبورد های تبلیغاتی چاپ شده است؛ می باشد. همچنین کمپانی های مختلف عطر، کفش و جواهرات نیز قرارداد های مختلفی را با این مدل ۳۷ ساله بسته اند.

ژیزل بوندشن

۹- سورا چوی

سورا چوی که اهل کره‌ی جنوبی است، از مطرح‌ترین مدل‌های این روزهاست. سورا در سال ۲۰۱۹ بیشترین تعداد فشن شو را میان مدل‌های جهان داشت و از سال ۲۰۱۷ تا الان هر سال نامزد برترین مدل سال از سوی وبسایت Models.com شده است. سورا چوی با ۱۷۹ سانتی متر قد و ۴۷ کیلوگرم وزن، با برندهایی همچون پرادا، لویی ویتون و گوچی همکاری کرده است.

سورا چوی

۱۰- کارا دلوین

کارا در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۴ به عنوان مدل برتر بریتانیا انتخاب شد و در طی این سال‌ها قراردادهای گران قیمتی با شنل، بربری و ویکتوریا سیکرت داشت. کارا در سال‌های اخیر از دنیای مدلینگ کمی فاصله گرفته و تنها در تعداد اندکی کمپین  در سال حضور پیدا می‌کند، در عوض او بیشتر بر روی بازیگری تمرکز کرده و در فیلم‌های متعددی بازی کرده است. کایا ۱۷۳ سانتی متر قد و ۵۱ کیلوگرم وزن دارد.

کارا دلوینکارا دلوین